נגישות אתרים היא תחום חשוב ביותר לדעת עליו בישראל, במיוחד עבור אנשים עם מגבלות פיזיות או נפשיות. הנה שלושה דברים שחשוב לדעת על נגישות אתרים בישראל:
דבר ראשון התמונות באתר חייבות להיות נגישות , ואיך עושים את זה ?
השתמשו בתאור תמונה: כדי לעזור לאנשים עם מוגבלויות ראייה להבין את התמונה, יש להשתמש בתאור תמונה (alt text). הטקסט הזה יופיע במקום התמונה כאשר התמונה לא יכולה להיות נטענת או כאשר המשתמש לא יכול לראות את התמונה.

שם תמונה מתאים: יש לוודא ששם הקובץ של התמונה מתאים לתוכן התמונה ומתאר את התוכן בצורה ברורה. למשל, כדי להציג תמונה של כלב, יש לתת לקובץ את שם “dog.jpg”.

עזרים נוספים: ניתן להשתמש בטקסט מוגדר בצד להסבר נוסף על התמונה, כמו קצר תאור של הפעולה או ההתחשבנות שמופיעה בתמונה.

נקודת טביעה: מומלץ להתאים את נקודת הטביעה (focus point) של התמונה כדי לוודא שהתוכן החשוב ביותר בתמונה יהיה נראה גם לאנשים עם מוגבלויות ראייה.

עקוב אחרי התקני נגישות: יש לוודא שהתמונות מועברות בצורה נכונה עם תגי ה-HTML המתאימים וכפי שהוראו בתקני נגישות. לדוגמה, יש לוודא שהתג “alt” מופיע עבור
פרורי לחם א וחיפוש באתר
פרורי לחם באתר הוא מונח שמתאר את היכולת של אתר להיות נגיש וידידותי לכל משתמש. כשאתר מונגש, הוא מאפשר לכל משתמש, ללא קשר למגבלותיהם, לגשת לתוכן באתר בצורה נוחה ונגישה.

זה חשוב כי ישנם רבים בעלי מגבלות, כגון מגבלות ראייה, שיוויון, שמיעה ותנועה, וכשהתוכן לא מונגש להם, הם מתנגדים לגישה למידע ולשירותים באינטרנט.

בנוסף, התאמת האתר לנגישות גם עוזרת לשפר את חוויית המשתמש של כל המשתמשים, כולל אלה שאינם נפגעים ממגבלות. כך, למשל, אתר מונגש יכול להיות קל יותר לניווט, למצוא מידע ולתפעול, וזה יכול להביא להגדרת האתר כנוח ומועיל לכלל המשתמשים.

בסופו של דבר, פרורי הלחם באתר משמעותם הם להפוך את האתר לזמין ונגיש לכל המשתמשים ולהשתפר את חוויית המשתמש של האתר לכלל המשתמשים.

תוסף נגישות הוא כלי שמשמש להפוך את האתר לנגיש יותר עבור משתמשי עם מגבלות. זה חשוב כי האתר צריך להיות נגיש לכלל המשתמשים, ללא קשר למגבלות שיש להם.

כשאתר משתמש בתוסף נגישות, הוא מציג כלי עזר נוסף למשתמשים עם מגבלות, כמו מקשי גישה, מצבי ניגודיות וכו’. כלי הנגישות עוזרים למשתמשים עם מגבלות לגשת לתוכן באתר ולפעול עליו בצורה נוחה ונגישה יותר.

בנוסף, השימוש בתוסף נגישות יכול לעזור לאתר להיות תואם יותר לכלל התקנים והפעילויות המקובלות בתחום הנגישות. למשל, בחלק מהמדינות יש תקנים וחוקים שדורשים מאתרים להיות נגישים למשתמשים עם מגבלות, וכך יש לעמוד בדרישות הללו על מנת להיות עקביים ומצטיינים כאתר נגיש.

בסופו של דבר, השימוש בתוסף נגישות הוא חשוב על מנת להפוך את האתר לנגיש יותר ולאפשר לכלל המשתמשים לגשת לתוכן באתר בצורה נוחה ונגישה, ללא קשר למגבלות שיש להם

עם תשתדלו ליישם באתרים שלכם את 3 הדברים האתר לכם היה נגיש כ80 אחוז
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

להורדת המדריך
3 הסודות לאתר חכם